Bilgi ve İletişim Hattı 0332 265 35 43

Terapi ve Eğitimler

EMDR Nedir?

Emdr yöntemi son derece bilimsel ve güvenilir bir yöntem olup Konya da emdr terapisini deneyimli Uzm. Klinik Psikoloğumuz ve onaylı EMDR terapistimiz ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz, emdr yöntemi, konya emdr uygulamalarıyla ilgili daha fazla bilgi için galeriden ya da yan teraftaki menüden diğer videolarımızı izleyebilirsiniz, emdr yöntemini Konya'da 2009 yılından beri yüzlerce danışanla uyguladık. Siz de travmatik anılarınızın bugününüzü etkilemesine izin vermemek için konya emdr uygulama merkezimize ulaşın.

EMDR yöntemi- Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme- savaş stresi, taciz, doğal afetler veya çocukluk döneminde yaşanan üzücü olaylar gibi rahatsız edici yaşam deneyimlerinin neden olduğu duygusal sorunların yanı sıra, fobi, performans kaygısı, panik bozukluk, beden algısının bozukluğu, çocuklarda travma belirtileri, yas, kronik ağrı ve başka sorunların tedavisinde kullanılan psikolojik bir yöntemdir. EMDR terapisi, psikodinamik, bilişsel, davranışsal ve danışan merkezli yaklaşımlar gibi çok iyi bilinen farklı yaklaşımların öğelerini bir araya getiren bir yöntemdir (Shapiro, 2001).

EMDR terapisi, patolojinin, uygun olmayan bir şekilde yerleşmiş algılamalardan ortaya çıktığını var sayan bilgi işleme modeline dayanan, sekiz aşamalı bir yaklaşımdır. Konya EMDR terapisi, rahatsız edici olaylara ulaşılmasını, işlenmesini hızlandırmak ve öğrenme sürecini iyileştirmek için, hafızanın algısal öğelerine (duygusal, bilişsel ve bedensel) odaklanmaktadır.

Özetle belirtmek gerekirse, Konya EMDR süreci:

1) Daha önceki dönemlere ait anıların çözülmesini sağlamak (örneğin iç görünün ortaya çıkarılması, bilişsel yeniden düzenleme, uygun (adaptive) duygulanım ve fiziksel tepkiler),

2) İkinci derece koşullanmanın sonucu olarak, mevcut stres faktörünü tetikleyen uyaranın duyarsızlaştırılması ve

3) Gelecekte daha iyi işlev gösterilebilmesi için uygun tutumların, becerilerin ve arzu edilen davranışların yerleştirilmesi sürecidir.

emdr konya, emdr terapisi, emdr yöntemi, emdr terapisti, konya emdr, tavsiye emdr psikolog , emdr konya, uzman emdr terapisti aramalarınız için uzmanımız bir telefon kadar yakın.

Hızlı İletişim
Numaranızı Bırakın,
Sizi Arayalım
Gizle