Bilgi ve İletişim Hattı 0332 265 35 43
Makaleler

Konya Hipnozu ve Hipnoterapiyi Anlatttık

O sihirli dokunuş, o gizemli güç Hipnoz. Adını bilmeyen duymayan kalmamıştır. Hakkında onlarca yüzlerce efsane duyarsınız. Gazetelerde dergilerde internette televizyonda insanoğlunun olduğu her yerde bir şekilde çıkmıştır karşınıza. Gerçekten büyük bir güç mü? Öyle anlatıldığı gibi sihirli mi?

Konya Hipnoz hizmeti erdiğimiz klinik olarak bu makalemizde hipnozu ve hipnoterapiyi inceleyeceğiz. Hipnoz doğru ellerde profesyonel kişilerce uygulandığında muhteşem sonuçlar elde etmenizi sağlayacak harika bir terapi yöntemidir. Hipnoz kliniğimizde Sağlık Bakanlığı onaylı Hipnoterapistlerimizle psikolojik destek çalışmalarına devam etmekteyiz.

Önce hipnoz nedir ile başlayalım, bir uykumu dur? Malesef son derece yanlış bir bilgidir. Yapılan EEG ölçümlerinde uyku halindeki frekanslarla hipnoz altındaki EEG frekanslarının aynı olmadığı birçok deney ve ölçümlerde ispatlanmıştır. Uyku ile uyanıklık arasındaki evre dersek daha sağlıklı olacaktır. Konya Hipnoz kliniğimizde uygulama yaptığımız birçok danışana uyudunuz mu diye sorduğumuzda aldığımız cevap ilginç her şeyi duydum, klimanın sesini bile ama farklı bir hissiyatım vardı.

Şuan bu yazıyı okurken beyin frekansı beta evresindesiniz. Günlük hayatta sık kullandığımız bir evre. Beta' nın bir altındaki evre ise Alfa evresi. Örneğin bir arkadaşınızla sohbet ederken arkadaşınız size bakıyor ama halk arasındaki deyimle dalmış. Hey sana diyorum dediğinizde kusura bakma ya şöyle bir şey vardı da dalmışım. Tanıdık geldi mi? İşte o dalma anı dediğimiz evredir Alfa evresi. Hipnoz çalışmalarında kişiyi Beta'dan Alfa'ya geçiririz.

Aslında gün içerisinde birçok kez hipnozu deneyimleriz. Fakat hipnoz yaptıralım mı dendiğinde hemen bir korku sarar ruhumuzu. Arkasından patlar çocukluğuna inelim, bilinçaltı geyikleri. Geyik dediğime bakmayın aslında gerçek. Bilinçaltına değinmeyeceğiz bu makalede. Sadece şimdilik bilmemiz gereken varoluşumuzdan şimdiye kadar her şeyin kayıt edildiği bir alan. Ama görsel ama işitsel ama dokunsal ama duygusal bir şekilde kayıt olur. Ve en önemlisi gerçekle hayali birbirinden ayırt edemiyor. Yani hipnoz altında yaptığınız bir değişim gerçek hayatta da işlevsellik kazanıyor. Hımm ben bunu daha önce yapmıştım.

Korkarız hipnozdan. Kontrolü kaybetmekten, istem dışı şeylerin yaptırılacağından, söylemek istemediğim şeyleri söylemekten, bayılmaktan..vs hepsi hurafedir yani şehir efsanesidir. Normalde yapmak istemediğiniz hiçbir şeyi hipnoz altında da yapmazsınız. Böyle olsaydı Çok tehlikeli olmaz mıydı? Mesela düşünün bir satıcıdan bir şey alıyorsunuz hipnoz ediyorsunuz ve para ödemeden çıkıyorsunuz ya da çok hoşlandığınız birini hipnoz edip kendinize aşık ediyorsunuz...vs Bunlar mümkün olmayan şehir efsaneleri.

Hipnoz birtakım teknikler kullanılarak kişide farklı bir zihinsel tutum yaratmaktır. Hipnoterapi ise hipnoza alınmış kişiye bir ya da birden fazla psikoterapi yöntem ve tekniklerini uygulamaktır. Psikolojik sorunların hemen hemen birçoğunda kullanılmaktadır. Hipnoz kliniğimizde yaptığımız bir çalışmadan örnek verecek olursak, bayan çocukluğunda yaşamış olduğu taciz hikayesi var. Artık büyür ve yetişkin olur. Evlenir. Fakat eşiyle cinsel birleşme (penatrasyon) gerçekleştiremez. O an kasılmalar, itme davranışları, yoğun korku oluşur. Nedenini bilemez. Herkesin yaptığı bir şeyi ben neden yapamıyorum diye düşünmeye başlar. aslında bilinçaltı onu korumaktadır. Çocukluğunda uğradığı taciz sonucu bilinçaltı kocası dahil bütün erkekleri, bedenine teması kötü, iğrenç, pis , korku olarak kodlamıştır. Yani o an yataktaki kişi 25 yaşında değil aslında 6 yaşındaki korkmuş küçüklük halidir. Konya Hipnoz kliniği olarak hipnoterapide regresyon (yaş geriletmesi) tekniği uygulayarak 6 yaşa giderek bastırılmış duyguyu açığa çıkarmak ve boşaltmak suretiyle sorunu ortadan kaldırıyoruz. Aslında başka bir ifadeyle bilinçaltına yeniden bir eğitim veriyoruz.

Eğer sizde hipnoterapi desteği almak isterseniz Hipnoz kliniğimize anasayfa iletişim butonundan ulaşabilirsiniz. Hipnoz eğitimi almak isterseniz bireysel ve grup eğitimlerimize katılabilirsiniz.

Hızlı İletişim
Numaranızı Bırakın,
Sizi Arayalım
Gizle