Bilgi ve İletişim Hattı 0332 265 35 43

Terapi ve Eğitimler

OYUN TERAPİSİ NEDİR

Çocukların olmazsa olması oyun oynamak. Tabiki mesele sadece oyun oynamakla ilgili değil, oyun terapisi özel bir uzmanlık alanıdır. Deneyimli bir oyun terapisti eşliğinde var olan psikolojik sorunlara sistemli bir yaklaşım sergilenir, konya oyun terapisi ihtiyacınız için merkezimizde psikolog ve aynı zamanda APT (Association Of Play Therapy) onaylı oyun terapisti uzmanımız bulunmaktadır.

Yetişkinler için danışmanlık neyse çocuklar için oyun terapisi odur.

Yetişkinlerin sorunları olduğunda, bunu terapistle paylaşmaları onlara yardımcı olur.

Çocukların ise kendilerini kelimelerle ifade etme yetenekleri yetişkinlerinki gibi değildir. Bu yüzden canlarını sıkan şeyi söze dökmeleri zordur.

Oyun terapisi çocuklara düşüncelerini, duygularını, ihtiyaç ve arzularını oyunla(onların en doğal ifade şekli) iletme şansı verir.

Eğitimli bir Oyun Terapistiyle çocuklar kendilerini ve dünyalarını daha iyi anlamayı, problemlerini çözmek için çalışmayı ve hayatla daha iyi başa çıkabilmek için gerekli beceriler geliştirmeyi öğrenirler.

Oyunun terapötik gücü iletişim, duygusal düzenleme, ilişki geliştirme, ahlaki yargı, stresle başa çıkma, egoyu yükseltme, hayata hazırlık ve kendini gerçekleştirme olarak kendini gösterir.

Odadaki oyuncakların ve oyun malzemelerinin varlığı, çocuğa mekanın ve zamanın diğerlerinden farklı olduğu mesajını verir. Onlara, çocuk olmalarına izin verildiği ve tamamen kendileri olmakta özgür oldukları sinyalini verir.

Çocuk terapi odasının güvenli ve duygusal açıdan destekleyici ortamında doğrudan yüzleşmek ve konuşmak için çok korkutucu ya da kaygı yaratıcı olabilecek endişeleri ve sorunları, bunların duyulmasına ve anlaşılmasına yardımcı olabilecek bir terapistin varlığında oynayarak ortaya koyabilir. Oyuncaklar çocuğun kelimeleri oyun da dili haline gelir. Daha sonra bunlar, daha iyi bir anlayış geliştirebilmesi amacıyla terapist tarafından çocuğa geri yansıtılır.

konya oyun terapisi, konya oyun terapisti ihtiyacınız için bir telefon kadar yakınız

Hızlı İletişim
Numaranızı Bırakın,
Sizi Arayalım
Gizle