Bilgi ve İletişim Hattı 0332 265 35 43

Terapi ve Eğitimler

PLAY ATTENTİON NEDİR?

Yapılan araştırmalar, dikkatini toplamada zorluk yaşayan öğrencilerin akademik alanda mücadele etme ihtimalinin bir hayli düşük olduğunu göstermiştir. Bu durum, sınıf derslerini anlama, ödevleri zamanında bitirme, dürtüsel ve zarar verici davranışlarından uzak durma yeteneklerini kapsar fakat sadece bunlarla da sınırlı değildir. Bu yeteneklerin yokluğu genellikle düşük performansa ve çalışma zamanında büyük ölçüde artışa yol açar ki bu durum sadece özgüveni değil aynı zamanda bir öğrencinin sosyal/akademik gelişimini de olumsuz etkiler.

Play Attention, dikkat problemi yaşayan çocuklar için zayıf olan nöral ağlarını güçlendirerek bu sorunları vurgulamak için özel olarak tasarlanmış tam bir beceri geliştirme protokolüdür. Tutarlı ve yapılandırılmış eğitim sayesinde bir öğrenci istekli olarak odaklanma, yönergeleri takip etme, dikkat dağıtıcıları göz ardı etme ve sınıfta başarısını engelleyecek davranışlarını kontrol etme becerilerini artırır.

Play Attention, davranış şekillendirme, mesleki eğitim, veri değerlendirme ve diğer destek özelliklerini kapsarken sistemin çekirdeğini kullanıcının beyin dalgalarını doğrudan okuyan sensorlar oluşturur. Patentli donanım ve yazılımla birlikte kol bandı, dikkati öğrencinin gerçek zamanlı görebileceği somut bir değere dönüştürür. Bu şekilde dikkat kavramı ölçülebilir hale gelir ve dolaysıyla sürekli geribildirim yoluyla bir beceri olarak öğretilebilir.

Play Attention'ın (nöro veya biofeedback gibi benzer uygulamalar) dayandığı bilim, 25 yıldan fazla süredir varlığını sürdürmektedir. Fakat bu eğitim programı benzersizdir ve sadece performans sonucuna doğru ilerler. Play Attention'ın başarısı, öğrencinin gerçek yaşamda ne gösterdiği ile değerlendirilir; yaygın örnekler arasında ödevleri uygun zamanda bitirme becerisi veya çoklu yönergeleri takip edebilme becerisi gösterilebilir. Öğrencilerin kullanabilecekleri kalıcı zihinsel araçlar sağlanarak ayırıcı işlem, görsel takip ve dikkati sürdürme gibi diğer becerilerin de geliştirilmesi sağlanır. Kısacası, Play Attention, doğuştan daha önce yapamadığı şeyleri yapması için öğrencinin beynini eğitir.

Hızlı İletişim
Numaranızı Bırakın,
Sizi Arayalım
Gizle