Bilgi ve İletişim Hattı 0332 265 35 43

Terapi ve Eğitimler

YETİŞKİNLER

YETİŞKİNLERDE DİKKAT EKSİKLİĞİNİN ZORLUKLARI

Buradasınız çünkü işleri zamanında yetiştiremiyorsunuz ya da işten kovuldunuz. Sürekli unutkanlık yapıyorsunuz. Birçok işe başlıyorsunuz ama hiçbirini bitiremiyorsunuz. Artık bu hayatınızı çok olumsuz etkilemeye başladı.

Bazılarımız doğuştan beri böyleyiz. Bazıları için bunlar yaşlanmanın etkileri. Mesele şu ki bunlarla yaşamak zorunda değilsiniz. Dikkatinizi hafızanızı, başladığınız işi bitirebilme becerinizi geliştirebilirsiniz. Play Attention evde tek başınıza kullanabileceğiniz ve binlerce insanın kullandığı bir dikkat eğitimi aracıdır. Play Attention bu alanda dünya lideridir. uzman eğitimci olan Play Attention mucidi, NASA'da ve BM'de alanın uzmanı olarak tanınmıştır.

Yüksek teknolojili vücuda bağlanan ve beyindeki odaklanmayla ilgili sinyalleri okuyan güçlü bir öğrenme sistemidir. Bu beyin sinyalleri oyunları kontrol etmeye yarar. Zihniniz bir oyun kumandası veya bilgisayar faresi olur. Bu oyunlar size sadece dikkatinizi geliştirmeyi öğretmez ayrıca dikkat dağıtıcıları önemsememeyi, hafızayı geliştirmeyi, görev bitirebilmeyi ve organize olabilmeyi öğretir. Bu beceriler iş yerindeki performansınızı, özgüveninizi geliştirir ve hayatınızı daha mutlu yapabilir.

Play Attention nasıl kullanılır?

Sizin bir bilgisayara ihtiyacınız var, geriye kalan her şeyi biz veriyoruz. Uzman bir eğitimcimizden telefonda teknik ve eğitsel destek alıyorsunuz. Size, yazılımı, kol cihazını, arayüz kutusunu, bluetooth cihazını, kullanıcı kılavuzunu ve davranış şekillendirme tablolarını veriyoruz.

Play Attention Nasıl Çalışır?

Bilimsel araştırmalar, beynimizin hayat boyunca uyum sağlamaya ve öğrenmeye yetkin olduğunu göstermektedir. Bu, nöroplastisite olarak adlandırılır. Play Attention, kullanıcının gerçek zamanda dikkatini görmesini sağlar. Zamanla, yapılandırılmış eğitimle, Play Attention öğrencilere odaklanmalarını artırmayı öğretir. Yapılandırılmış eğitim, becerileri geliştirmek için hedefler belirlemeyi gerektirir. Play Attention öğrencilerinin hafıza, görev bitirme, görsel takip, dikkat dağıtıcıları süzme becerilerini de geliştirir. Seviye seviye, öğrenci okulda, evde başarılı olmasını sağlayan becerileri öğrenir.

Sonuçları görmeye ne zaman başlarız?

Genelde, ilk 30 gün içinde küçük değişimler ortaya çıkmaya başlar. Bu değişimler, daha iyi dinleme becerileri, kendi başına ödev yapma ve daha iyi organize olmayı içerir. Bunların Dikkat Eksikliği Hiperaktivite sorunu olan çocuklar için çok önemli olumlu kazanımlar olduğunu ve bunların kalıcı olmasını sağlamak için olumlu geribildirim yapılması gerektiğini anlamak çok önemlidir.

Play Attention, Nörogeribildirim midir Biyogeribildirim midir?

İkisi de değildir. Nörogeribildirim, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite sorunu olan bireylerin anormal beyin dalgası yapısına sahip olduğu teorisi üzerine kuruludur. Nörogeribildirim uzmanları, anormal beyin dalgası yapılarının normalleştirilmesiyle Dikkat Eksikliği Hiperaktivite belirtilerinin ortadan kalkacağına inanmaktadır. Play Attention, beyin dalgalarını değiştirmek için uğraşmaz. Beyin dalgası yapısını değiştirmek, kişinin daha organize olmasını sağlama, daha iyi kısa süreli belleğe sahip olma, dikkat dağıtıcıları önemsememe garantisi vermez. Bu beceriler öğrenilmesi gerekmektedir ve nörogeribildirim tedavisinden sonra kendi kendine ortaya çıkmaz. Play Attention bu becerileri öğretir ve sınıfa ve iş ortamına transferini emin kılar.

İlaç tedavisini bırakabilir miyim?

İlaç tedavisi görmenizi bir doktorla karar verirsiniz. İlaç kullanımı tıbbi bir karardır ve mutlaka bir doktorun danışmanlığında kullanımına karar verilmelidir. Unutulmamalıdır ki ilaç tedavisi beceri veya davranış öğretmez. Play Attention, bireylere davranışlarını geliştirmelerini öğreten eğitimsel bir araçtır. Bu beceriler öğrenildiğinde ilaca olan ihtiyaç azalmaktadır. Ancak, ilaç tedavisi ya da herhangi tıbbi bir konuyu doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Play Attention arkadaş edinmeme yardım edecek mi?

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite sorunu olan bireylerin kalıcı arkadaşlıklar kurmasını engeller.Zayıf sosyal beceriler, dikkat problemleriyle yakından ilgilidir. Sosyal ilişkilere dikkati ve özgüveni artırarak, kalıcı arkadaşlıklar kurmak için Play Attention harika bir araçtır.

Play Attention, işte ya da okulda bana nasıl yardım edecek?

Genel olarak çocukların %5-7'si Dikkat Eksikliği Hiperaktivite sorunu olan bireylerdir. Kabaca bu çocukların %60-70'inin dikkat sorunları yetişkinliğe kadar sürer. Görevleri bitirememe, organize olamama, hatırlamada zorluk ya da kolayca dikkati dağılma bu çocukları yetişkinliğe kadar takip eder. Play Attention, organize olmayı, hafızayı geliştirmeyi, görev bitirme becerisini ve dikkat dağıtıcıları önemsememeyi öğretebilir. Bu beceriler hem okulda hem iş ortamında başarılı olmak için çok önemlidir.

Hızlı İletişim
Numaranızı Bırakın,
Sizi Arayalım
Gizle