Bilgi ve İletişim Hattı 0332 265 35 43

Terapi ve Eğitimler

BASINDA PLAYATTENTİON

Psychology Today - 07/28/2010

Julian'ın kısa dönemde dikkat ihtiyaçları için, bir doktor, odaklanmasına yardım edecek bir ilaç tedavisi verdi. Uzun dönemde dikkat ihtiyaçları için öğrencilerin odaklanma becerisini artırdığı ve dürtüselliğini azalttığını kanıtlanan bilgisayar temelli bir eğitim sistemi olan Play Attention kullandık. Ayrıca daha iyi öğrenebilmesi için öğrenme stilleri eğitimi ve davranış değişimlerini geliştirmek için ebeveynlerine eğitim verdik. Bütün bunlarla, Julian, DEHB'in hayatını nasıl etkilediğini daha iyi anlamaya başladı ve bu sorunla ilgili dezavantajlarla nasıl baş edeceğini öğrendi ve odaklanma becerisi gelişti.

Daily Mail - 01/11/2010

Haberler, DEHB tanısı konmuş çocuğu olan binlerce anne babayı sevindirecek. İngiliz bilim adamları , davranışsal sorun yaşayan çocukların sadece öz disiplin öğrenerek sorun belirtilerini aşmayı başardıklarını kanıtladı. Hatfield'deki Heartfordshire Üniversitesi Psikoloji Bölümü araştırmacıları, düşünceyle kontrol edilen ve kazanmak için oyuncunun odaklanmak zorunda olduğu bir oyunun etkileri üzerine çalışma yaptılar.

Science Daily - 01/11/2010

Sistem, çocuğun bisiklet kaskına benzer bir kask takarak eğlenceli bilgisayar oyunları oynamasını içeriyor. Kask, EEG gibi, dikkatle ilgili beyin dalgalarını okuyor. Öğrenci odaklandıkça oyunlar devam eder ancak öğrencinin dikkati dağılınca oyunlar durur.

The Medical News - 01/07/2010

Düşünceyle çalışan ve DEHB'li çocukların belirtilerini azaltan bir bilgisayar sistemi, bu ay, bütün İngiltere'de uygulanacak. Hertfordshire Üniversitesi Psikoloji bölümü hocalarında Professor Karen Pine ve Farjana Nasrin, Hertford Okullarında okuyon 10 tane DEHB'li öğrenciyle beyin dalgalarını okuyan EEG biyogeribildirim teknolojisinin etkileri üzerine bir araştırma yapılmıştır.

WebMD - 01/08/2010

DEHB'li çocuklar dürtüsel davranışlarını kontrol etmekte zorlanırlar. Şimdi yazılım tasarımcıları, çocuğu oyunu devam ettirebilmesi için odaklanmaya zorlayan ve eğlenerek beynin dürtüleri kontrol etmesini yardım eden bir oyun tasarladılar. Hertfordshire Üniversitesi Psikoloji bölümü araştırmacıları beyin dalgalarını okuyan EEG biyogeribildirim kullanan Play Attention adlı bu oyunu test ediyorlar. Tasarımcıları, beynin bir bilgisayar faresi olabilmesi için NASA teknolojisini kullandıklarını ve halen 450 okulda kullanılmaya devam ettiğini söylediler.

ADDitude - 01/10/2010

Düşünceyle çalışan ve DEHB'li çocukların belirtilerini azaltan bir bilgisayar sistemi, bu ay, İngiltere'de test edilecek. Play Attention adı verilen sistem, çocuğun bir kask giyerek eğlenceli ve eğitsel bilgisayar oyunları oynamasını içeriyor. Kask, EEG formatında, dikkatle ilgili beyin dalgalarını okuyor. Çocuk odaklandıkça oyunlar devam eder ancak çocuğun dikkati dağılırsa oyunlar durur.

Delta Sky Magazine - 11/2007

DEHB'li oğlu Jack için birçok doktorla görüşen ve çeşitli eğitim ve tedaviler alan Morrison, 'Play Attention , bana mantıklı geldi. Bu sanki vücuttaki zayıf kası güçlendirmek için fiziksel terapiye göndermek gibi bir şey.' Dedi.
Up & Atom

Öğretmenliğinin ilk yıllarında, Asheville'li Peter Freer, O'nu Birleşmiş Milletler'de konuşma yapmaya kadar götürecek teknolojiye ilham veren John adında bir çocukla tanıştı. John'a, DEHB tanısı, beyinde fonksiyon bozukluğu tanısı konmuştu ve sınıfta çok rahatsız edici davranışlar gösteriyordu. Peter, John'la nasıl baş edeceğini bilmiyordu çünkü daha önce bu sorunu yaşayan bir öğrenciyle karşılaşmamıştı.

Little Rock Family

Andy, herhangi bir tuşa veya fareye dokunmadan bilgisayarda oyunlar oynayabiliyor. Bir kask takarak, ellerini ve parmaklarını hareket ettirmeden, bir uçağı dağlar üzerinden uçuruyor ya da blokları hareket ettirerek bir bina inşa ediyor.

Kıpırdandığında ya da dikkati dağıldığında ekran karakterleri üzerindeki kontrolü kaybediyor.

Sun Sentinel

Play Attention sayesinde, Jordan, bugünlerde, dürtüsel davranışlarını , kıpırdanmasını ve dikkatini odaklanmasını kontrol ediyor. Annesi Jeri, Jordan'ın yapmak istemediği işlerde görevlere daha iyi odaklanabilme becerisi kazandığını, şimdi becerilerinin geliştiğini ve baş etme mekanizmalarını öğrendiğini söyledi.

techLearning

Ebeveynler ve öğretmenler, sıklıkla çocukları dikkatini toplamaya teşvik eder . Peki dikkatini vermek ne demek? Gerçekte nasıl hissettiriyor? Çocuğa dikkatini topla dediğinizde, tipik olarak, onlar dikkatlerini zaten topladıkları algısı içindedirler.

techLearning

Charles otizm tanısı konulan ve otizmli çocuklar için düzenlenmiş özel sınıfta tutulan bir çocuktur. Kardeşine DEHB tanısı konulmuştur. Ebeveynleri, Pay Attention'ı Charles'ın kardeşi için düşünüyorlardı ancak Charles için de faydalı olabilir mi diye düşündüler. Daha önce Play Attention tecrübesi olduğu için dikkatini geliştireceğini ve dürtüsel davranışlarını azaltacağını biliyorlardı.

Woman's World

Play Attention'dan önce, birkaç dakikalığına bile oturamıyordu. Şimdi Brody olmasını istediğim şekilde mutlu...
Investor's Business Daily

Ekran karakterlerini sadece zihninizle hareket ettirebildiğiniz bir oyun düşünün. Bundan daha iyisi olabilir mi?

Boston Globe

İki sene önce Brody Bowe, kontrol edilemez durumdaydı. Dürtüsel, ve bitmez enerjisi olan 5 yaşındaki çocuk, kendini bahçe duvarından attı, kardeşine zarar verdi.

Associated Press

Bir bilgisayar ekranındaki balinayı seyretmek, otizm ve öğrenme güçlüğü sorunları yaşayan 8 yaşındaki Ricky Stone'a yardım etti. Ve şimdi annesi daha normal bir hayat yaşıyor.

National Poll Results on Educating ADD / ADHD Students

Amirler ve öğretmenler DEHB'li çocuklara eğitim vermek için eğitim almazlar. DEHB'li öğrencilerin ihtiyaçları çok fazladır.

Berkeley Medical Journal

Virginia'daki NASA Langley Araştırma Merkezi'nde çalışan uzmanlardan Alan Pope, NASA uçuş simülasyonlarıyla ilgili çok ilginç bir yaklaşım geliştirdi.

T.H.E. Journal

Biraz yardımla, dikkat sorunu yaşayan çocuklara okulda odaklanma öğretilebilir. Play Attention, öğrencilerin dikkatini geliştiren ve davranış sorunlarını azaltan etkisi kanıtlanmış bir okul sistemidir.

Washington Post

Bunlar video oyunları değil. Renk ve strateji olarak basit olan bu oyunlar, çocukların dinleme, yazma gibi sınıf görevleri ihtiyaçları için dikkat seviyesini geliştirir.

Closing The Gap

Dikkat sorunu yaşayan öğrencilere, odaklanmayı öğreten ve dürtüsel davranışlarını kontrol etmesine yardım eden, kullanıcılara zihin gücüyle bilgisayarı kullanmasını sağlayan bir oyun tasarlandı.

Intervention in School and Clinic

Dikkat sorunları yaşayan çocuk ve yetişkinlerin ihtiyaçlarını karşılamak için öğretmenlerin çok az kaynağa sahip olduğunu yeni fark etti. Güncel araştırmalar okul çağındaki çocukların %5-10'unun ve yetişkinlerin %3-5'inin bu belirtileri taşıdığını gösteriyor.

The McDowell News

Dikkat sorunu yaşayan ve okul görevlerinde zorlanan öğrenciler, programa başladıktan sonra önemli ölçüde, dikkat, özgüven ve sınıf içi katılımda gelişim gösterdi.

The Christian Classroom

İlköğretim sınıfları çeşitli eğitsel destekler için en iyi ortamlardır. Genç öğrenciler, görerek, duyarak, dokunarak keşfederler. Birçok harika eğitsel destekler var ve The Christian Classroom bunların bazılarını sizin için araştırdı. Öğretme yöntemlerinizin işe yaramadığını düşündüğünüzde, yeni yöntemler deneyin ve öğrencilerinizin coşkusunu artırın.

The Journal of Special Education Technology

Öğrencinin görev yapma zamanını artırmak ve dürtüsel davranışlarını azaltmak birçok özel eğitim uzmanı için tam zamanlı bir iştir. Öğrencinin özgüveni genelde en son düşünülen şeydir. Yeni tasarlanan bilgisayar temelli öğrenme sistemi olan Play Attention bu üç alanda da gelişim sağlamak için tasarlandı. NASA'da ve ABD Havayolları pilotlarının dikkatini geliştirmek için tasarlanan teknikler temel alınarak tasarlanan Play Attention, öğrencinin beyin dalgalarını okur ve öğrenciye geribildirim sağlar.

Hızlı İletişim
Numaranızı Bırakın,
Sizi Arayalım
Gizle